Tipy na výlet

Okolí Jindřichova Hradce je vhodné jak pro cyklistické vyjížďky, tak pro návštěvu zámků či jiných objektů. V Jindřichově Hradci a jeho okolí doporučujeme návštěvu:

Ateliéry tapisérií

Unikátní dílny tapisérií, které mají v Jindřichově Hradci více jak stoletou tradici a od svého založení v roce 1910 až doposud se zaměřují na originální ruční zpracování textilu pro jedinečné dekorace různých typů interiérů a na restaurování různých typů historických textilií různými metodami a technikami. Při návštěvě se Vám dostane odborného výkladu o praktikách tkaní a restaurování a hlavně uvidíte tkadleny přímo při práci, jak restaurují i několik stovek let starou tapisérii či jak tkají novou. Návštěvu této dílny lze zajistit přímo přes náš penzion či na kontaktu, který naleznete na: www.atelierytapiserii.cz.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Za prohlídku stojí také Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, který je třetím největším zámeckým komplexem v České republice. Zámek zaujme ale nejen svou velikostí ale také svou pestrou historií a legendami, které se k němu vážou a jistě upoutají nejednoho návštěvníka.

Více info zde.

Pohádková říše FÁBULA

Říše FÁBULA je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, a to za každého počasí. Většina atrací je zde pod střechou. Za deště tedy nezmoknete a v horku se zchladíte v pohádkovém sklepení a ostatních prostorách. Vydejte se na cestu Pohádkovým sklepením, kde potkáte živou čarodějnici, čerta a další pohádkové bytosti. Zažijte pravou českou pohádku na vlastní kůži.

Více info zde.

Krýzovy Jesličky 

Při návštěvě Jindřichova Hradci si také nenechte ujít expozici Krýzových Jesliček v muzeu Jindřichohradecka. Jedná je o největší mechanický betlém na světě složený z 1398 figurek, z nichž se jich celých 133 pohybuje. Jedná se tak tudíž i o jedinečnou podívanou.

Více info zde.

Jindřichohradecké úzkokolejky 

Vydejte se na romantickou projížďku jindřichohradeckou úzkokolejkou, která Vás proveze nádhernou přírodou České Kanady. Vrátíte se do dob minulých a zážitek z jízdy bude nezapomenutelný. Jedná se o jedinečnou jízdu historickým parním vláčkem z let 1898 – 1958 s rozchodem kolejí pouze 760 mm.

Více info zde.

Jindřišské údolí

Pro příznivce přírody doporučujeme procházku Jindrovou naučnou stezkou, která vede z Jindřichova Hradce přes jindřišské údolí až k Ratmírovskému rybníku, kde je možno se po cestě osvěžit. Stezka je významná unikátní skladbou a výskytem chráněných rostlin a živočichů.

Více info zde.

Bazén a aquapark 

Milovníci vody, koupání a zábavy mohou navštívit uzavřený bazén, který mimo jiné nabízí i relaxaci ve vířivkách či páře. V letní sezóně je pak k dispozici také venkovní aqvapark s tobogánem a dalšími atrakcemi.

Více info zde.

Červená Lhota

Neopomeňte také návštěvu národní kulturní památky, zámku Červená Lhota, který se nachází necelých 20 km od Jindřichova Hradce. Červená Lhota se rozkládá v romantické přírodě. Je obklopena zámeckým rybníkem, který dokresluje malebnost tohoto zámku. Na zámeckém rybníku je možno se také projet na zapůjčené lodičce.

Více info zde.